Wystawa tradycyjnych potraw i plebiscyt publiczności na najlepszą tradycyjną potrawę

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz realizuje zadanie publiczne pn. „Kultywowanie tradycji kulinarnych i zwyczajów świątecznych”. Jednym z działań w projekcie jest „Wystawa tradycyjnych potraw”. Podczas wydarzenia „Odjazdowa Gmina” zorganizowało wystawę, na którą złożyły się: prezentacja wystawców, degustacja i plebiscyt publiczności na najlepszą tradycyjną potrawę. Celem organizacji wystawy była promocja tradycyjnych potraw i produktów regionalnych, integracja mieszkańców i promocja dziedzictwa kulinarnego gminy. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw serwowanych przez 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Przasnysz: Bartniki, Bogate, Dobrzankowo, Golany, Gostkowo, Karwacz, Leszno, Mchowo, Wielodróż i Wyrąb Karwacki. Komisja w składzie: Joanna Mioduszewska, Anna Wronowska i Agnieszka Sadowska, po przeliczeniu głosów wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajęła potrawa „wątróbka po staropolsku z jabłuszkiem” Koła Gospodyń Wiejskich z Karwacza; II miejsce –„bigos staropolski” Koła Gospodyń Wiejskich z Leszna;

III miejsce –„pampuchy” Koła Gospodyń Wiejskich z Bogatego.

Laureaci i pozostałe Koła otrzymały dyplomy i symboliczne czeki na nagrody rzeczowe. Wszystkim wystawcom serdecznie dziękujemy a laureatom gratulujemy‼️

„Wystawa tradycyjnych potraw” finansowana ze środków Gminy Przasnysz.