Dziesiąta edycja Sołtysiady w gminie Przasnysz za nami

W niedzielę, 20 sierpnia podczas wydarzenia kulturalnego pn.„Odjazdowa Gmina” odbył się turniej sołectw „Sołtysiada 2023”. Organizatorami byli Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Narzymskiego w Bogatem. Zmagania drużyn poprzedził świetny występ wokalny Klubu Senior+ Bogate.

Do rywalizacji przystąpiły sołectwa: Bartniki, Dobrzankowo, Gostkowo, Karwacz, Leszno, Mchowo i Wielodróż. Jury w składzie: Anna Żukowska, Elżbieta Urban i Piotr Kaszubowski oceniało wszystkie drużyny, tak by wyłonić zwycięzcę. Każde z sołectw zaprezentowało się w kilku konkurencjach, były to występy artystyczne, promocja sołectwa, konkursowe przekąski, praca plastyczna „Co wyróżnia sołectwo” oraz konkurs wiedzy o gminie. Nie zabrakło też konkurencji zręcznościowych: bieg w potrójnych spodniach, „fundusz sołecki”, rozbijanie jaj cepami oraz „skacowany sołtys”. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie, pierwsze miejsce ex aequo zajęły Sołectwa Gostkowo i Wielodróż. Wszystkie drużyny otrzymały symboliczne czeki na nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród jest Gmina Przasnysz.

Wszystkim drużynom gratulujemy wspaniałych występów .🥰🥰🥰