Dzień tradycji

28 czerwca, w Gminnej Bibliotece w Bogatem zorganizowano Dzień tradycji, ostatnie z działań projektu pn. ,,Aktywny senior – zdrowy senior”, finansowanego ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w ramach programu „Generacja 6.0.”.

Projekt był realizowany od stycznia do czerwca b.r. i obejmował szereg zajęć, warsztatów, spotkań: warsztaty wokalne, teatralne, rękodzielnicze, kulinarne, zajęcia „Zdrowy kręgosłup”, komputerowe, spotkania z psychologiem oraz wyjazd do teatru.

Podczas Dnia tradycji Seniorzy zaprezentowali zdobyte na warsztatach umiejętności. Był występ wokalny, spektakl, wystawa rękodzieła oraz degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez uczestników projektu. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze a seniorzy zapewnili widzom mnóstwo emocji. Lekkie, pełne dobrego humoru scenki, z dystansem do otaczającej rzeczywistości dostarczyły sporo pozytywnych wrażeń. Pełen humoru i dobrej zabawy był również występ uczestników zajęć świetlicowych w Karwaczu.

Na spotkaniu , oprócz mieszkańców gminy Przasnysz obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Pani Grażyna Wróblewska, Przewodniczący Rady Pan Dariusz Jankowski, Skarbnik Pani Danuta Osowska oraz kierownik GOPS Pani Elżbieta Urban.

Serdecznie dziękujemy Seniorom za aktywny udział w projekcie, instruktorom za ciekawe i różnorodne formy zajęć a także pozostałym osobom, które współpracowały z nami przy realizacji projektu 🥰🥰🥰