Z teatrzykiem kamishibai w przedszkolu

Dzisiaj odwiedziliśmy dzieci w oddziale przedszkolnym w Bogatem.Zaprezentowaliśmy bajkę pt.„Kotka Psotka” za pomocą kart narracyjnych z teatrzyku kamishibai. Przedszkolaki poznały jeden dzień z życia małej kotki, której przytrafiają się zabawne sytuacje. Urocza kotka uwielbia bawić się kłębkiem włóczki. Pewnego razu trochę napsociła ale na szczęście z pomocą przyszli jej przyjaciele. „Kotka Psotka” to urocza, zabawna bajka napisana wierszem dla młodszych dzieci. Dzieci uwielbiają tę formę czytania, gdy czyta się tekst, przed małą widownią pojawiają się kolejne karty z ilustracjami. To pozwala stworzyć magiczną atmosferę i przykuć uwagę dzieci na dłuższy czas.

Po głośnym czytaniu przyszedł czas na zagadki o kotach, zabawy muzyczno-ruchowe oraz zajęcia plastyczne „Maska kotka”.

Dziękujemy za kolejne, miłe spotkanie i mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce z nowymi bajkami. 😀😀😀