Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Bogatem

W sobotę, 12 listopada odbył się koncert Pieśni dla Niepodległej. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Grażyna Wróblewska – Wójt Gminy Przasnysz, Dariusz Jankowski-Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz wraz z radnymi, Bogusław Postek-Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, Waldemar Białczak-Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Zenon Szczepankowski-Dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu, Waldemar Krzyżewski-regionalista, członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, ks. Cezary Olzacki- Proboszcz parafii Bogate, Bogdan Rzepczyński- Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Stanisław Adamiak – były poseł, Tadeusz Wiśniewski z z małżonką – przasnyski Klubu Seniora, prezesi OSP z terenu gminy Przasnysz, sołtysi, społeczność szkolna oraz mieszkańcy gminy Przasnysz.

Po powitaniu gości, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem, Piotr Sekuna wraz z uczniami nawiązali do historycznych wydarzeń sprzed 104 lat. Wspominano również o roli pieśni patriotycznych, które zagrzewały do boju, pobudzały ducha polskości, przywracają pamięć o bohaterach, a nawet bywały modlitwą. Towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii.

Następnie na scenie wystąpili: Klub Senior+ , Młodzieżowa Orkiestra Dęta Bogate, Schola św. Anny, zapraszając publiczność do wspólnego śpiewania.

Koncert zakończył Zespół Przasnyscy Orelowcy z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, wykonując kilkanaście pieśni patriotycznych i żołnierskich. Publiczność była zachwycona i nagrodziła występujących długimi owacjami na stojąco.

Koncert był również okazją do złożenia życzeń i podziękowań jubilatowi Stanisławowi Adamiak, który obchodził tego dnia 90. urodziny.

Pan Stanisław był posłem na Sejm, radnym, założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadkach ,członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, członkiem Organizacji Kółek Rolniczych, sołtysem. W OSP pełnił funkcję naczelnika, a później prezesa i pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego. Współpracował ze wszystkimi gminnymi instytucjami i organizacjami.

Sobotnie spotkanie zakończyło się odśpiewaniem „200 lat” oraz jubileuszowym tortem.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, dyrekcji i społeczności Szkoły Podstawowej w Bogatem, członków Klubu Senior+ z Bogatego oraz wszystkich zespołów uczestniczących w koncercie 🥰😀🥰