Wakacje z biblioteką- spotkanie ze strażakami

W ramach zajęć „Wakacje z biblioteką”, 01 sierpnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatem.🚒 Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka , że nie tylko gaszą pożary, ale pomagają podczas wypadków komunikacyjnych, powodzi, likwidują wszelkie zagrożenia. Omówione zostały także zasady korzystania z numerów alarmowych. Największym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki, gdzie dzieciom zaprezentowany został sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Dzieci mogły wejść do samochodu strażackiego i przez chwilę poczuć się tak, jak strażacy podczas akcji. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenie hełmu strażackiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom : Arkadiuszowi Sekunie, Adamowi Kroszkiewiczowi i Patrykowi Goździewskiemu za poświęcony czas i przeprowadzenie ciekawych zajęć.😀😀😀