Spotkania autorskie – podróżnicze z Robertem Gondkiem

W dniu 14 czerwca 2021 r. w Bibliotece Gminnej  w Bogatem  i w Szkole Podstawowej w Nowej KrÄ™pie  odbyÅ‚y siÄ™ spotkania autorskie -podróżnicze  z Robertem  Gondkiem-podróżnikiem, fotografem, autorem książki „W drodze na najwyższe szczyty Afryki†a także  e-booka „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”.  Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Åodzi, Åšrodzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Uczestnicy spotkaÅ„  mieli okazjÄ™ wysÅ‚uchać opowieÅ›ci o najwyższych afrykaÅ„skich górach i o ich różnorodnoÅ›ci,  zobaczyć pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya, kolorowe Góry  Księżycowe w Ugandzie. Dowiedzieli  siÄ™, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Zobaczyli, jak różna jest Afryka, goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie, afrykaÅ„skie parki narodowe peÅ‚ne sÅ‚oni, lwów, zebr, hipopotamów i przepiÄ™knych, kolorowych ptaków.

Z zaciekawieniem sÅ‚uchano  opowieÅ›ci , Å›ledzÄ…c prezentacjÄ™ multimedialnÄ… przedstawiajÄ…cÄ… odwiedzane miejsca i kraje.  Pan Robert Gondek nauczyÅ‚ również kilku zwrotów w jÄ™zyku suahili.

Pełen ciekawostek i pasji wykład pozwolił na chwilę przenieść się do Afryki, aby podziwiać piękno tego ogromnego i tajemniczego kontynentu.

Program MKiDN– Partnerstwo dla książki Projekt pt. „Czas na książkÄ™ – cykl wydarzeÅ„ kulturalnych w gminie Przasnyszâ€

„Dofinansowano  ze  Å›rodków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  i  Sportu pochodzÄ…cych  z Funduszu  Promocji  Kulturyâ€

logo_mkdnis
Spotkania autorskie - podróżnicze