Spotkania autorskie – podróżnicze z Robertem Gondkiem

W dniu 14 czerwca 2021 r. w Bibliotece Gminnej  w Bogatem  i w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie  odbyły się spotkania autorskie -podróżnicze  z Robertem  Gondkiem-podróżnikiem, fotografem, autorem książki „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” a także  e-booka „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”.  Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Uczestnicy spotkań  mieli okazję wysłuchać opowieści o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności,  zobaczyć pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya, kolorowe Góry  Księżycowe w Ugandzie. Dowiedzieli  się, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Zobaczyli, jak różna jest Afryka, goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie, afrykańskie parki narodowe pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.

Z zaciekawieniem słuchano  opowieści , śledząc prezentację multimedialną przedstawiającą odwiedzane miejsca i kraje.  Pan Robert Gondek nauczył również kilku zwrotów w języku suahili.

Pełen ciekawostek i pasji wykład pozwolił na chwilę przenieść się do Afryki, aby podziwiać piękno tego ogromnego i tajemniczego kontynentu.

Program MKiDN- Partnerstwo dla książki Projekt pt. „Czas na książkę – cykl wydarzeń kulturalnych w gminie Przasnysz”

Dofinansowano  ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  i  Sportu pochodzących  z Funduszu  Promocji  Kultury”

logo_mkdnis
Spotkania autorskie - podróżnicze