OPERETKA „POLSKA KREW”

W piątek, 10 maja kolejny raz do Biblioteki Gminnej w Bogatem zawitała Operetka. Wyjątkowy spektakl zatytułowany „Polska krew”, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. A. Krzanowskiego w Mławie, przeniósł widzów do Warszawy początku XIX wieku. To wspaniałe wydarzenie dostarczyło odbiorcom wielu wrażeń, emocji i doskonałej zabawy. Świetna gra aktorska, śpiew, piękna muzyka i tańce z epoki wszystko to sprawiło, że widzowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Cały zespół twórców i wykonawców ma swój udział w sukcesie operetki, czego wyrazem były długie owacje na stojąco oraz pozytywne komentarze widzów po spektaklu.

OBSADA:

Zespół wokalno-baletowy : Lena Bartkowska, Amelia Krupa, Izabela Miłoszewska, Viktoria Maletska, Justyna Tadrzyńska, Zuzanna Zakrzewska;

Baronowa Drygalska – Zuzanna Szpara

Hrabina Napolska – Karolina Falkowska

Hrabia Napolski – Dominik Morawski

Przyjaciele Bola:

Mirski- Piotr Okoń

Woleński- Michał Przetakowski

Górski – Franciszek Rzepliński

Wanda – Marta Skibińska

Popiel – Mateusz Kumiński

Jadwiga – Dominika Kulczyńska

Helena – Aleksandra Mizeria

Zaręba – Filip Wesołowski

Bolo – Mikołaj Siemion

Obsługa techniczna – Dawid Kumiński, Michał Przetakowski

Scenografia – Karolina Falkowska

Choreografia i produkcja – Anna Chocholska

Reżyseria – Michał Gogolewski

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY p. Michałowi Gogolewskiemu, p. Annie Chocholskiej, wszystkim wykonawcom i pozostałym realizatorom oraz wspaniałej publiczności.

Na spektaklu obecni byli: Wójt Gminy Przasnysz – Grażyna Wróblewska, radni, kierownicy referatów Urzędu Gminy: Beata Głodkowska, Danuta Załęska, kierownik GOPS w Przasnyszu Elżbieta Urban, dyrektorzy szkół podstawowych Joanna Glinka, Piotr Sekuna, Wojciech Krawczyk , nauczyciele, kierownik Klubu Senior+ Agnieszka Kapczyńska, sołtysi, przyjaciele z Pragi Czeskiej Elżbieta i Milan Zajdl, Klub Seniora z Bogatego, uczestnicy zajęć świetlicy wiejskiej w Karwaczu, mieszkańcy gminy.