BAL W SAVOYU

W niedzielne popołudnie, 28 maja mieliśmy zaszczyt gościć w Bibliotece młodzież Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie, która zaprezentowała spektakl 🎭 operetkowy pt. „Bal w Savoyu”.

Po podróży poślubnej markiz Arystyd de Faublais z żoną Madeleine wracają do Nicei by rozpocząć spokojne życie. Plany jednak zmienia niespodziewane zaproszenie na bal w hotelu Savoy, które przysyła dawna kochanka Markiza Tangolita, argentyńska tancerka. Musi jej stawić czoła nie wtajemniczając w to żony. Arystyd nie chcąc zdradzić się z dość kontrowersyjnym zamiarem wzywa na konsultację swego przyjaciela – attache poselstwa tureckiego we Francji Mustafę, który w sprawach małżeńskich wykazuje daleko większe doświadczenie od Markiza. Ten obmyśla plan wyciągnięcia Arystyda do Savoya pod pretekstem spotkania ze starym przyjacielem, kompozytorem Pasodoble. Plan wspaniały, ma tylko jeden szkopuł – kompozytorem Pasodoble jest przyjaciółka Madleine, Daisy Darlington, która robi zawrotną karierę muzyczną pod męskim pseudonimem i tego samego dnia przybywa do posiadłości państwa Faublas by wyciągnąć Madleine dokładnie na ten sam bal. Przyjaciółki pozwalają więc Arystydowi i Mustafie snuć intrygę, podczas gdy same wzywają krawca, by ekspresowo skroił dla Madleine balową kreację kobiety wyzwolonej, w której ma dokonać się odpłata pięknym za nadobne, z pierwszym lepszym napotkanych chętnym mężczyzną. Zaczyna się bal, na którym Madleine z zaciśniętymi pod woalem zębami śledzi flirt Arystyda i Tangolity, sama próbując grać prowokującą ekskluzywną kokotę. W końcu kandydat na kochanka wyłania się z tańczącego tłumu. Gdy Markiz i Tangolita wybierają pokój, w którym ma się wypełnić zobowiązanie, Daisy zaciąga poznanego Celestyna do pokoju obok, by przy pomocy usłużnego kelnera powtarzać wszystko to, co dzieje się za ścianą. Nawet telefon od męża odbiera Madleine, utwierdzając go w przekonaniu, że czeka na niego w domu. Tymczasem w sali balowej szykuje się występ Pasodoble. Ku wielkiemu zdziwieniu zebranych, na scenę wkracza Daisy Darlington, ogłaszając przez radio całemu światu, że to ona jest autorką szlagierów, które tańczy się we wszystkich stolicach. To również świetna okazja do ogłoszenia zaręczyn z Mustafą. Swoje ogłoszenie ma też Madleine, która piętnuje swego męża za romans z Tangolitą i jednocześnie rewanżuje się rewelacjami o swoim obcowaniu w pokoju numer 9.

Na drugi dzień o echach skandalu czytają jego bohaterowie w prasie codziennej. Wszystko wskazuje na to, że właśnie kończy się pięknie zaczęte małżeństwo. Sprawę ratuje ostatecznie prowokacja Daisy. Kompozytorka przyciska Celestyna, który zjawia się w domu państwa Faublas w charakterze notariusza mającego załatwić formalności rozwodowe. Finał sztuki publiczność przyjęła z ulgą, gdyż wszystko kończy się dobrze.

Bo udał się ten „Bal w Savoyu”, czego wyrazem była długa owacja na stojąco oraz pozytywne komentarze widzów po spektaklu. Cały zespół twórców i wykonawców ma swój udział w sukcesie niedzielnej operetki, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 😀🥰😀

Dziękujemy p. Michałowi Gogolewskiemu, p. Annie Chocholskiej, wszystkim wykonawcom oraz pozostałym realizatorom i wreszcie dziękujemy wspaniałej publiczności, która jak zawsze nie zawiodła. 😀😀😀 Obecni byli: Wójt Gminy Przasnysz – Grażyna Wróblewska, Sekretarz Gminy Przasnysz – Bożena Rudzińska, Bogumiła Umińska z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Waldemar Krzyżewski z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Elżbieta Urban- Kierownik GOPS w Przasnyszu, radni, pracownicy urzędu, sołtysi , przedstawicielki KGW, mieszkańcy gminy, powiatu przasnyskiego i Ciechanowa.

OBSADA:

OBSADA:

Madeleine – Maja Więckowska

Arystyd – Filip Wesołowski

Mustafa Bej – Michał Kukliński

Daisy Parker – Dominika Kulczyńska

Tangolita – Adrian Makoć

Celestyn Formant – Mikołaj Siemion

Archie – Aleksandra Jarosz

Bibi – Zuzanna Szpara

Pomard – Jakub Milewski

Ernest Bennuet – Michał Przetakowski

Konferansjer – Hubert Maciak

Monsieur Albert – Bartosz Lewandowski

Byłe żony Mustafy :

Mizzi z Wiednia – Karolina Falkowska

Blanka z Pragi – Kinga Józefowicz

Lucia z Rzymu – Patrycja Sędrowska

Mercedes z Madrytu – Justyna Tadrzyńska

Truda z Berlina – Aleksandra Mizeria

Adaptacja i reżyseria – Michał Gogolewski

Choreografia – Anna Chocholska

Scenografia – Anna Chocholska, Karolina Falkowska

Podkłady orkiestrowe i opracowanie wyciągu fortepianowego – Jakub Baliński

Obsługa techniczna spektaklu – Michał Przetakowski, Kacper Czeczot