Warsztaty ilustratorskie z Mikołajem Kamlerem

Dnia 17 czerwca 2021r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem w ramach projektu „Czas na książkę – cykl wydarzeń kulturalnych w gminie Przasnysz” zorganizowała spotkanie z panem Mikołajem Kamlerem – ilustratorem książek dla dzieci. Ukończył studia na warszawskiej ASP w 1995 r. i od tego czasu rysuje ilustracje, projektuje okładki do książek, a czasem robi też filmy animowane. Spotkanie było ciekawą formą edukacji na temat powstawania ilustracji książkowej, okazją do poznania narzędzi ilustratora i tajników tego zawodu. Nasz gość zdradził dzieciom, że jego praca wymaga przede wszystkim znajomości tekstu, dużej wyobraźni i talentu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogatem dowiedzieli się również, że każda ilustracja powinna być zachęcająca do czytania książki, pełna wrażliwości i inwencji twórczej. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty z ilustracji. Uczniowie próbowali swoich sił w tworzeniu portretu wymyślonych przez siebie królów. Pomysły zaskoczyły nawet samego ilustratora. Nie mogło także zabraknąć pokazu kunsztu ilustracji w wykonaniu gościa.

Program MKiDN”“ Partnerstwo dla książki Projekt pt. „Czas na książkę „“ cykl wydarzeń kulturalnych w gminie Przasnysz”

Dofinansowano  ze  środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  i  Sportu pochodzących  z Funduszu  Promocji  Kultury”

Warsztaty ilustratorskie